AZ INJEKCIÓS BEAVATKOZÁS LÉNYEGE:
A kórosan tágult vénaszakasz keringésből való kirekesztése intravénásan beadott biológiai ragasztóanyaggal, melyet követően kompressziós pólya kerül felhelyezésre. A kezelések ambuláns környezetben történnek, így kórházi megfigyelést nem igényelnek, a beteg a kezelés után a saját lábán távozik. A kis „labdacsok” (gömbtörlők) a ragasztási folyamat komplettizálását szolgálják.
BEAVATKOZÁSOK UTÁNI TEENDŐK:
- A kezelést követően 20 perces séta javasolt. A vénás torna végzése napi rendszerességgel nagyon fontos!
- A fáslit (rugalmas pólya) az injekciós kezelés után min. 8-12 órával lehet eltávolítani, a FÁSLIT- a következő kezelésre kérünk eredeti állapotába feltekerve visszahozni.
- A kezelt területet Solvena / Lioton géllel napi 1-2x kenjük be, és állott vizes ruhával borogassuk 20-30 percig. Ezt a kezelést minimum 2 hétig kell alkalmazni. Tartós végtagi kezelésre javasoljuk a CEDRALEX krémet.
- Az orvos által meghatározott 70-140 denes harisnyát kell hordani, (ha más harisnya nem kerül felírásra) minimum 2 hétig. FOAM (hab) kezelés esetén 2-4 hétig.
- Két hét után is javasolt, de nem kötelező, a harisnya viselése, és a géllel kenni és borogatni a lábat mindaddig amíg a kezelt területen elváltozás látható.
- A teljes gyógyulási idő alatt a terület követlen UV sugárzásnak való kitételét kerülni kell. (napozás, szolárium). Ettől a kezelt terület pigmentálódhat, bebarnulhat.
- A gyógyulási folyamat lezajlása átlagosan 8-12 hetet vesz igénybe – ezalatt a panaszok fokozatosan megszűnnek.
A fellépő láz, a végtag hirtelen megduzzadása, lüktető fájdalma esetén azonnal fel kell keresni a kezelőorvost.
A BEAVATKOZÁS KÖVETKEZMÉNYEI:
Közvetlenül a beavatkozás után feszülő fájdalom természetes, mely egy-két nap után csökken és megszűnik. A kompressziós kötéssel, illetve kompressziós harisnyával az átmeneti keringési túlterhelés kompenzálható.
ELLENJAVALLAT:
Láz, gyulladásos bőrbetegség a kezelendő területen, fekvőbetegség; súlyos artériás keringésizavar; több rizikófaktor együttes jelenléte (pl. hormonális fogamzásgátlás, túlsúly, dohányzás, mozgásszegény életmód.)